وبلاگ

اون ازمایشگاهی

آون یا اجاق آزمایشگاهی تجهیزات استانداردی هستند که در بیشتر آزمایشگاه های بالینی ، پزشکی قانونی ، الکترونیک ، فرآوری مواد و تحقیقات وجود دارد.آون های آزمایشگاهی دمای یکنواخت و کنترل دقیق دما را برای گرم کردن ، پخت ، تبخیر ، استریل و سایر عملکردهای آزمایشگاهی صنعتی فراهم می کنند.
آون های آزمایشگاهی انواع مختلفی دارند که در سرتاسر آزمایشگاه ها مورد استفاده قرار می گیرند. آون های دیجیتال استاندارد در حالی که کنترل دما و ایمنی را فراهم می کنند عمدتا برای خشک کردن و گرم کردن فرآیندهای مورد استفاده به کار می ایند.
اجاق های سنگین بیشتر در آزمایشگاه های صنعتی استفاده می شوند و آزمایش و خشک کردن نمونه های بیولوژیکی را فراهم می کنند.
اجاق های با درجه حرارت بالا به صورت سفارشی ساخته می شوند و دارای پوشش عایق اضافی هستند. این به دلیل دمای بالا که می تواند تا 500 درجه سانتیگراد برسد ، برای کوره مورد نیاز است.
اشکال دیگر آون آزمایشگاهی شامل آون های خلا( vacuum)، آون های همرفت هوای اجباری و اجاق های همرفت گرانشی است.

انواع آون های آزمایشگاهی:

اجاق های دیجیتال استاندارد – ساخته شده برای فرایند گرمایش و خشک کردن ، ارائه کنترل دقت دما و ایمنی.

 

اجاق های سنگین – به طور معمول در کاربردهای صنعتی برای آزمایش خاک / خاکدانه ها و خشک کردن نمونه های بیولوژیکی استفاده می شود.

 

کوره های با دمای بالا – کوره های ساخته شده به صورت سفارشی با دمای بالاتر از 500 درجه سانتیگراد. پوشش اضافی دیوارها و درهای کوره.

 

کوره های خلا (vacuum)- برای خشک کردن اجسام بدون پختن آنها از اجاق های خشک کن نیز گفته می شود. گرما از دیواره های جانبی تولید می شود و به یک پمپ خلا external خارجی برای ایجاد یک محیط کم فشار نیاز دارد که اکسیداسیون هنگام خشک شدن را به حداقل می رساند.

 

اجاق های همرفت هوای اجباری – به اجاق های همرفت مکانیکی نیز گفته می شود ، با کمک فن دمنده ، هوای گرم به دور محفظه کوره رانده می شود. این توزیع یکنواخت هوای گرم را ایجاد می کند و باعث گرم شدن سریع و زمان بازیابی می شود. نکته قابل توجه ، گرمایش همرفت می تواند در اثر نیروی فن باعث خشک شدن بیش از حد شود.

 

کوره های همرفت جاذبه – هوای گرم وقتی منبسط می شود به طور طبیعی بالا می رود و کمتر از هوای اطراف متراکم می شود. این اجاق ها جایگزینی ارزان قیمت برای اجاق های همرفت اجباری ارائه می دهند.

 

کاربردهای اصلی آون های آزمایشگاهی چیست؟

بسته به فرآیند مورد نیاز برنامه ، می توان از فرهای آزمایشگاهی برای عملکردهای زیر استفاده کرد:

 

آنیل شدن:

روند بازپخت شامل گرم شدن و سپس خنک کردن آهسته موادی مانند شیشه یا فولاد ، به منظور کاهش تنش های داخلی و افزایش شکل پذیری است. در این فرآیند ، اغلب در کاربردهای متالورژی ، ساخت تجهیزات پزشکی و صنایع علوم مواد ، از اجاق با درجه حرارت بالا استفاده می شود. مواد آنیل را می توان به راحتی برش و شکل داد تا در تولید مواردی مانند سرنگ و کاتتر استفاده شود.

 

پخت:

پخت شامل سخت شدن ترکیب شیمیایی ماده از طریق ترکیب خشک کردن و پخت می شود. این فرآیند اغلب برای ساخت اپوکسی ، چسب ، پلاستیک و لاستیک در تحقیقات پلیمر ، فناوری نانو و صنایع نیمه هادی مورد استفاده قرار می گیرد.

 

خشك كردن:

خشک کردن برداشتن رطوبت از یک نمونه است که برای بسیاری از آزمایشگاههای زیست محیطی ، بیولوژیکی و بالینی لازم است. از اجاق های اجباری هوا و خلا برای خشک کردن نمونه هایی استفاده می شود که به راحتی خرد می شوند ، زیرا این رطوبت را از بین می برد و نقطه جوش آب را کاهش می دهد که باعث می شود نمونه در دمای پایین خشک شود.

 

کوره های همرفت جاذبه اغلب برای خشک کردن ذرات ریز استفاده می شوند زیرا ممکن است با جریان هوای زیاد پراکنده شوند و برای محافظت از آنها به جریان هوای طبیعی تری احتیاج دارند.

 

اون های آزمایشگاهی برای چه استفاده می شوند؟

خشک کردن یا از دست دادن اب – از بین بردن رطوبت از نمونه ها. به طور معمول در آزمایشگاه های محیطی ، بیولوژیکی و بالینی انجام می شود.

 

عقیم سازی – باکتریها یا میکروارگانیسم ها را از چیزی خارج یا نابود کنید. معمولاً برای عقیم سازی تجهیزات آزمایشگاهی استفاده می شود.

 

آنیلینگ – برای از بین بردن تنش های داخلی و سخت شدن فلز یا شیشه استفاده می شود. فلز یا شیشه گرم می شود و اجازه می یابد تا به آرامی خنک شود.

 

تبخیر – برای تبخیر حلال های اضافی مانند آب از محلول برای تولید محلول غلیظ یا اندازه گیری نقطه ذوب آنها استفاده می شود.

نحوه کار :

در یک اجاق گاز همرفت هوای اجباری ، که به آن اجاق همرفت مکانیکی نیز گفته می شود ، یک فن یکپارچه هوای داخل محفظه را به طور فعال حرکت می دهد ، که منجر به توزیع یکنواخت دما در محفظه می شود و گرم شدن سریع و زمان بازیابی را فراهم می کند.

 

از مزایای این نوع اجاق گاز می توان به این واقعیت اشاره کرد که منجر به نتایج قابل تکرار می شود و در هنگام باز کردن درب خشک شدن بسیار سریعتر انجام می شود ، این بدان معنی است که دما با سرعت بیشتری به دمای تنظیم شده باز می گردد.

 

از اجاق های وکیوم که به اجاق های خشک کن نیز معروف هستند برای از بین بردن رطوبت اجسام بدون پخت آنها استفاده می شود. گرما از دیواره های جانبی تولید می شود و به یک پمپ خلا external خارجی برای ایجاد یک محیط کم فشار نیاز دارد که اکسیداسیون هنگام خشک شدن را به حداقل می رساند.

 

در کوره های همرفت جاذبه ، هوای گرم وقتی منبسط می شود به طور طبیعی افزایش می یابد و کمتر از هوای اطراف متراکم می شود. این اجاق ها جایگزینی ارزان قیمت برای اجاق های همرفت اجباری ارائه می دهند.

 

چه چیزی در فر آزمایشگاه طبخ می شود؟

اون های آزمایشگاهی ، که به آنها کوره های آزمایشگاهی نیز گفته می شود ، برای عقیم سازی زباله های خطر زیستی ، دستگاه های تشریح یا رسانه ها / معرف ها برای سنجش های آسپتیک استفاده می شود.

 

آنها همچنین برای خشک کردن ، گرم کردن ، آزمایش تنش های محیطی مانند تغییرات دما ، نور و رطوبت استفاده می شوند. از کوره های آزمایشگاهی می توان در آزمایشگاه های مختلف مانند آزمایشگاه تشخیصی برای خشک کردن سرسره های میکروسکوپ ، آزمایشگاه تحقیقاتی برای آزمایش محصولات در دمای مختلف برای پایداری یا آزمایشگاه صنعتی با استفاده از پیاده روی در اتوکلاو برای عقیم سازی یک قطعه بزرگ تجهیزات استفاده کرد.

 

هنگام انتخاب فر آزمایشگاه چه مواردی را باید در نظر گرفت؟

اجاق های آزمایشگاهی در اندازه های مختلفی در دسترس هستند. اندازه آنها می تواند کوچکتر باشد ، مانند اجاق نیمکت نشین یا واحد مستقل. برخی قابلیت جابجایی دارند که هنگام کار در چندین مکان مفید است. علاوه بر این ، محدوده دمای کاری مهم است و به برنامه شما بستگی دارد. حداکثر دما نیز از 185- درجه سانتیگراد برای محفظه پایداری تا 350 درجه سانتیگراد برای خشک کردن کوره ها متغیر است.

اشتراک گذاری:

43 دیدگاه

به گفتگوی ما بپیوندید و دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید