شیشه آلات آزمایشگاهی:

 

1. انواع شیشه آلات ازمایشگاهی و ظروف اندازه گیری حجم مواد

2. انواع ارلن ، ارلن خلاء ، بشر ، بورت ، بالن ژوژه و….

3. انواع پی پت ها ، پی پت مدرج ، پی پت ژوژه ، پتری دیش (پلیت) و…

4. انواع مزور ، شیشه در پیچ دار ، قیف شیشه ای و…

5. لوله آزمایش ، پیکنومتر ، کروزه و…

 

 

شیشه آلات آزمایشگاهی یکی از اصلی ترین لوازم و تجهیزات ازمایشگاهی می باشد که بدلیل برخورداری از خواص ویژه در برابر حرارت و گرما، برای محیط های ازمایشگاهی مناسب میباشد.

استفاده از ظروف آزمایشگاهی، بسته به نوع فعالیت و مواد شیمیایی میتواند از جنس های مختلفی مانند:شیشه، پلاستیک و فلز باشند که از این میان ظروف شیشه ای از اهمیت بیشتری برخوردار هستند.

شرکت طب الصادق اصفهان در حال حاضریکی از معتبرترین مراکز فروش و عرضه تجهیزات ازمایشگاهی و انواع شیشه الات میباشد که با وجود چندین دهه تجربه و فعالیت در این زمینه، مشتریان گرامی را جهت خرید شیشه الات ازمایشگاهی یاری مینماید.

 

برخی از شیشه آلات پرکاربرد:

ارلن:

ارلن آزمایشگاهی، با مدل طراحی مخروطی شکل یکی از پرکاربرد ترین شیشه الات ازمایشگاهی برای ترکیب ، تبخیر مایعات و جوشاندن میباشد.

بشر:

بشر آزمایشگاهی در ابعاد و اندازه حجمی متفاوت، شیشه ای و پلاستیکی، برای ترکیب کردن، گرم کردن محلول ها و برداشتن مقدار مشخصی از مایعات مورد استفاده قرار میگیرد.

 

بالن:

بالن آزمایشگاهی، در مدل های ته گرد، ته صاف، بالن تقطیر و…. طراحی میشوند که میتوان به عنوان ظرفی برای حرارت دهی و گرم کردن مایعات بکار رود.

بالن ژوژه:

یکی از ابزارهای آزمایشگاهی می‌باشد که برای ساخت محلولها با غلظت معیّن از آن استفاده می‌شود. این نوع بالن دارای یک گردن بلند است که بر روی آن خط نشانه‌ای قرار دارد. بالن‌های حجمی دقت بالایی داشته و فقط می‌توان حجم نوشته شده روی آن را به کمک آن از محلول حجم سنجی کرد. برای این نوع بالن در پوش پلاستیکی طراحی شده‌است تا بتوان در هنگام محلول سازی آن را به راحتی تکان داد.

پیکنومتر:

پیکنومتر آزمایشگاهی به منظور مشخص سازی چگالی مایعات مورد استفاده قرار میگیرد. این وسیله به کمک مایعی استاندارد همانند آب مقطر و با استفاده از تعادل تحلیلی میتواند چگالی مایعات را با دقت بالا محاسبه کند.

پی پت: 

 یکی از ابزارهای آزمایشگاهی است که به منظور برداشتن اندازهٔ دقیقی از مایع در آزمایشگاه از آن استفاده می‌شود.