به گذشته برمیگردم تا نقطه‌ی عطف تجلی امروزم را بیابم، به شبی می‌رسم که در آزمایشگاه بیمارستان جرجانی تهران، دستگاه فلیم‌فتومتری که برای اندازه‌گیری سدیم و پتاسیم بکار می‌رفت خراب شد و به تعمیرکار مجاز آن دسترسی نداشتیم. دوستانی که در آن سال‌ها با آن دستگاه کار کرده‌اند به خوبی فلیم فتومتر و مشکلات کار با آن را به یاد خواهند آورد از اهمیت آن دستگاه برای سلامت نوزادان آگاه بودم پس برخلاف مقررات بیمارستان، شخصاً دست به کار شدم و فلیم فتومتر را تعمیر کردم. این اتفاق باور خودکفایی را در من تقویت کرد ومصمم شدم که از تمام کارهای ممکن، نزدیک‌ترین به قلبم را انتخاب کنم زیرا به این اعتقاد داشتم که هر فردی می‌تواند در انجام کاری بیشترین موفقیت را داشته باشد که به آن عشق دارد. پس مسئولیتم در آزمایشگاه را رها کردم و مسیر پرمشقت تولید را انتخاب کردم.

روح پدرم شاد که فرمود به استاد     فرزند مرا عشق بیاموز و دگر هیچ

در اولین شرکتی که تاسیس نمودم تنها یک کارمند داشتم و در تمامی امور از صفر تا صد به طور مستقیم درگیر بودم. گرچه تامین هزینه های زندگی انگیزهای ناگزیر برای تلاش های انسانی است اما از همان ابتدا تولید با کیفیت و توسعه پایدار را هدف قرار دادم و همواره اعتقاد داشته ام که عدالت خدا بر تمامی امور حاکم است و خیر و شرِ کارهایمان حتی آنها که از چشم‌ها پنهانند نیز به سوی خودمان بازمی‌گردند و همواره شرم داشته ام مبادا تولیدات، خدمات و فعالیت‌هایم باعث آسیب به بیمار و یا انسانی گردد. در تمامی این سال‌ها به مدد الطاف الهی، به تدریج نام شرکت و تولیدات آن توانسته است در میان مخاطبین و جامعه آزمایشگاهی و پزشکی اعتبار و خوشنامی کسب نماید.

سپاس که حاصل چهار دهه فعالیتم، وجدانی آسوده است و مویی سپید که مرا آموخت که زمان کیمیاگری زبردست است و هر چیزی را به غایت خودش می‌رساند. پیله‌ها پروانه می‌شوند و حلقه‌ها زنجیر و در این دگردیسی آرمان‌ها از مرزهای حیات ما می‌گذرند چنانچه روزی خواسته‌ام این بود که تا هستم خدمت کنم اما امروز می‌خواهم که با رفتنم هم این رشتۀ خدمت قطع نشود. مردمانی که تاثیرشان به دستآوردهای زمان حیاتشان محدود نشد و راهشان مسیر روشن نسل‌های بعدی گردید الهام‌بخش من هستند. آرمان امروزم، نه انتفاع فردی، بلکه آموزش افرادی است که راهم را زنده نگاه دارند و بر آسایش خلق بیافزایند. و سخن آخر اینکه:

تا تواني به جهان خدمت محتاجان كن      بـه دمـي يا دِرَمـي يا قـلـمي يا قـدمـي

 

وب سایت: www.medpip.com